ČO ZVAŽOVAŤ PRI PLÁNOVANÍ VSTAVANEJ KUCHYNE?

Základné otázky pri plánovaní

Plánovať vstavané kuchyne na mieru je náročné a je potrebné si hneď na začiatku ujasniť, čo od kuchyne na mieru očakávate (čo by mala priniesť do bytu, aká presne bude jej funkcia?). Budete sa v nej pohybovať každý deň, pripravovať jedlo sami, alebo sa stane miestom stretávania sa všetkých členov domácnosti pri spoločnej večeri? Chcete ju mať oddelenú od zbytku bytu, alebo naopak preferujete otvorený priestor a prajete si mať kuchyňu spojenú s obývacou časťou? Ako vybrať kuchyňu pre byt? 

Pokiaľ máte v týchto otázkach jasno, prichádza na rad zamyslenie nad ergonómiou kuchyne a praktickými otázkami, ktoré majú kľúčový význam pre vytvorenie kvalitného a efektívneho kuchynského priestoru – napr:

– Aké materiály preferujete? Vyrovnajú sa s väčšou vlhkosťou a namáhaním pri príprave jedla?

– Ako vyzerajú vedľajšie miestnosti?
Medzi kuchyňou a susednými priestormi by nemal byť drastický prechod,
miestnosti by mali aspoň trochu ladiť.

– Bude v kuchyni variť prevážne ľavák alebo pravák (podľa toho smerujeme náväznosť kuchynských zón)? Čo by vám mohlo pomôcť sa v kuchyni lepšie a rýchlejšie orientovať a pohybovať?

Kuchyne do bytu

Hoci majú mnoho spoločného, rozdiely spočívajú predovšetkým v tom, koľko miesta im môžeme vyčleniť. Zariaďovanie 3+1 a garsónky sa pochopiteľne výrazne líši. Moderné vstavané kuchyne na mieru je najlepšie navrhnúť plne vybavenú, ale v malých bytoch sa kompromisom nedá vyhnúť.

Pokiaľ i vy riešite podobný problém, vstavaná kuchyňa do bytu, či kuchynský kút do garsónky alebo iného malého bytu, je to pravé orechové. Neváhajte sa na nás obrátiť!

Hluk nemusí počuť každý

Jednu z najpálčivejších bolestí panelových domov predstavuje fakt, že čokoľvek urobíte, počuje päť bytov okolo. Mnoho ľudí je umiestnených do malého priestoru a steny nemajú potrebné zvukové izolačné vlastnosti. Vzbudiť tak rodinu rachotom v kuchyni pri príprave raňajok nie je nič zložité.

Proti tomu však už dnes bojujú inteligentné systémy zatvárania dvierok skriniek a políc. Ponúkame vybavenie, ktoré umožňuje rýchle a maximálne tiché otváranie, zatváranie i posúvanie. Kvalitne vybavené vstavané kuchyne do paneláku tak prinesú pokoj a pohodu.

 

Návrh kuchyne zverte odborníkom

Ak si pri rozmýšľaní nájomníci nevedia rady, mali by využiť rad skúsených pracovníkov firiem s nábytkom, ktorí
môžu ponúknuť mnoho užitočných rád a tipov pri zariaďovaní tejto časti bytu. Poradia a prípadne ponúknu kompletný návrh pre vstavané kuchyne do paneláku, ktorý sa vysporiada i s tými najmenšími a najproblematickejšími priestormi. Grafický návrh pre vstavané kuchyne a cenová ponuka je našou firmou zhotovená zdarma na základe stretnutia s vami.