Poradenstvo

V tejto sekcii sa dozviete čo a ako zvažovať pri výbere vstavaného nábytku.
Dva krát meraj a raz rež!

ČO ZVAŽOVAŤ PRI PLÁNOVANÍ VSTAVANEJ KUCHYNE?

Plánovať vstavané kuchyne na mieru je náročné a je potrebné si hneď na začiatku ujasniť, čo od kuchyne na mieru očakávate (čo by mala priniesť do bytu, aká presne bude jej funkcia?). Budete sa v nej pohybovať každý deň, pripravovať jedlo sami, alebo sa stane miestom stretávania sa všetkých členov domácnosti pri spoločnej večeri? Chcete ju mať oddelenú od zbytku bytu, alebo naopak preferujete otvorený priestor a prajete si mať kuchyňu spojenú s obývacou časťou? Ako vybrať kuchyňu pre byt?

PLÁNOVANIE KUCHYNSKÝCH ZÓN

Vstavané kuchyne na mieru je vhodné zostavovať podľa funkčných zón.

Čo sú kuchynské zóny?

Ide o oblastí, ktoré sa pri práci v kuchyni využívajú k rôznym činnostiam. Správne usporiadanie kuchyne a praktické rozmiestnenie jednotlivých prvkov a doplnkov vám ušetrí nie jednu hrču na hlave a mnoho zbytočných pohybov. Vstavané kuchyne na mieru zahrňujú 5 zón:

KTORÝ TVAR KUCHYNE JE IDEÁLNY?

Vstavané kuchyne sa plánujú v rôznych tvaroch. Jednoduché tvary predstavujú jednoradovú kuchyňu, kuchyňu v tvare písmena L a kuchyňu dvojradovú. Komplexnejšie riešenia tvarov, ponúkajúce viac možností, predstavujú kuchyne v tvare písmena G, v tvare písmena U a kuchyne s ostrovčekom.